Takaisin

Juhapekka Ristola viestintäpolitiikan osaston määräaikaiseksi osastopäälliköksi

Juhapekka Ristola viestintäpolitiikan osaston määräaikaiseksi osastopäälliköksi

Uutinen 11.05.2010 10.41 fi en

Liikenne- ja viestintäministeriö on 11. toukokuuta 2010 nimittänyt ministeriön viestintäpolitiikan osaston määräaikaiseksi osastopäälliköksi varatuomari, viestintäneuvos Juhapekka Ristolan (synt. 1969).

Ristolan määräaika alkaa 1. lokakuuta 2010 ja päättyy 31. toukokuuta 2011. Hän toimii osastopäällikkö Liisa Eron ensimmäisenä sijaisena 11. toukokuuta alkaen.

Juhapekka Ristola siirtyy osastopäälliköksi ministeriön viestintäverkkoyksikön päällikön tehtävästä, jossa hän on toiminut heinäkuusta 2007 lähtien. Hän on ollut ministeriön palveluksessa vuodesta 2002 lähtien.